Kiedy kończę 39 lat

Dziś skończyłam 39 lat. W czasach, kiedy byłam małą dziewczynką, myślałam o 40-stolatkach, że niewiele już w życiu mogą i że czas się zbierać. Dziś, perspektywa się zmieniła :-) 

Myślę o sobie jako o czterdziestolatce, mimo, że teoretycznie został jeszcze rok do tego myślenia. Tyle tylko, że o czterdziestce myślę teraz całkiem inaczej niż za moich dziewczęcych lat. Dla mnie kobieta czterdziestoletnia rozwija drugie skrzydła, te bardziej dojrzałe, mądrzejsze, rozważniejsze i może z mniejszą ilością kontrastów, ale za to nie mniej barwne. Dzieci zaczynają wybierać własną drogę, a ja układam sobie swoją. No i nikt widząc mnie, nie daje mi tylu lat, co metryka. 
Pozdrawiam Was urodzinowo :-)

5 komentarzy do “Kiedy kończę 39 lat

  1. Masz rok na to, żeby zrobić wszystko to, co przed czterdziestką zaplanowałaś. I jeszcze więcej! Najlepszego w dniu urodzin!
    ps. A po czterdziestce to sie dopiero będzie działo;)

  2. Zaczęłam się zastanawiać, co planowałam zrobić do 40-stki i nic nie przychodzi mi do głowy, jedyne plany związane z wiekiem, to mieć trójkę dzieci do 30-stki i to zrealizowałam. Resztę mam poplanowane długo do przodu, ale bez związku z wiekiem.

    Dziękuję za życzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>