Kiedy zima walczy z jesienią

Wczoraj o 21 było przed moim domem tak…i sypało dalej…

Dziś rano wciąż było biało i świeciło piękne słońce. Nie zastawialiśmy czy biec, zastanawialiśmy się jak się ubrać :-) Wczoraj przeczytałam pewien mądry artykuł, gdzie autor sugerował, że na bieganie należy się ubrać według zasady + 10 st. Czyli, jeśli dziś było +1 to powinnam się ubrać jak na + 11. Jakoś nie chciałam zaufać tej zasadzie i ubrałam się sporo cieplej. Potem okazało się, że zdecydowanie mogłam wybrać inne ciuszki, bo już po kilku podbiegach zdjęłam rękawiczki :-) i było mi zdecdowanie za ciepło.

A w lesie było cudownie malowniczo. Zima walczyła z jesienią, złote liście przebijały się przez pierzynki śnieżne.

Dziś mieliśmy luźniejszy dzień…to jest godzinkę marszobiegu, w tym testowa 1 mila. Za tydzień ponad 24 km :-) Jak widzicie na zdjęciu powyżej grunt był grząski, błotnisty, bliżej nieokreślona mazia, która nie sprzyjała wynikom ani śpieszeniu się. Poza tym, dokąd się śpieszyć? Przecież to niedzielne wybieganie. Korzystając z dłuższego poranka w łóżku przeczytałam kolejny rozdział u Jeffa. Tym raem było o sensowności długiego wolnego wybiegania. Czytając Jeffa zaczynasz poznawać tajniki jego teorii, a przede wszystkim zarażasz się do Niego radością biegania samego w sobie. Pewien biegacz zacytowany przez Jeffa w książce napisał: ” czy zauważyłeś, że szybsi biegacze rzadko wydają się zadowoleni ze swoich wyników, podczas gdy Ci o wiele wolniejsi mają uśmiech na ustach”

I ja jestem w tej drugiej grupie:

Nawet sama sobie robię zdjęcia na treningu w błocie pośniegowym. Na koniec opiszę Wam moją próbę „butową”. Otóż spodziewając się eldorado na leśnych dróżkach pobiegliśmy dziś w butach trekingowych, a nie biegowych. I wiecie co? Bingo. Biegło się bardzo stabilnie i żadne niespodzianki nie były nam straszne. Postanowiłam więc zainwestować w buty trekingowe z goretexem zamiast w zimowe biegowe. Macie podobne doświadczenia?

2 komentarze do “Kiedy zima walczy z jesienią

  1. Planuję właśnie kupić buty na zimę, jeśli masz jakieś doświadczenie w tej kwestii to daj znać. Chciałaby mieć choć ciut cieplejsze buty od tych zwykłych z przewiewną siateczką. A o jakich zimowych biegowych butach konkretnie myślisz?

  2. Mam za sobą kilka biegowych zim. Wszystko zależy od tego, czy biegasz po lesie czy po chodnikach. My zamierzamy w tym roku robić długie wybiegania po lesie, stąd pomysł wymiany butów. do tej pory „grany był chodnik”, a to oznacza, że wystarczyły te buty co zwykle, tylko miałam trochę grubsze skarpetki :-) Mając na myśli zimowe biegowe myślałam o butach z goretexem, które nie będą przemiękać od śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>